لیست خدمات جرثقیل حمل خودرو قزوین و ویژگی‌ها و استانداردهای آن

جرثقیل حمل خودرو که در انگلیسی به Roadside Assistance Services و Car assistance معروف است، از جمله خدمات بسیار پراستفاده و مفید در سطح جهان است. در ایران نیز استفاده از خدمات جرثقیل حمل خودرو رواج زیادی دارد. در گذشته این خدمات را مختص جاده‌ها و مسیرهای بین شهری می‌دانستیم، اما امروزه استفاده از خدمات جرثقیل حمل خودرو در داخل شهر نیز زیاد دیده می‌شود. اکنون قصد داریم درمورد جرثقیل حمل خودرو قزوین و اهمیت ارائه خدمات استاندارد این حوزه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

خدمات جرثقیل حمل خودرو قزوین و اهمیت آن‌ها

خدمات جرثقیل حمل خودرو در تمامی دنیا شما موارد مشخصی می‌شود که درحالت استاندارد تغییرناپذیرند. البته ممکن است نحوه ارائه این خدمات و کیفیت آن‌ها متفاوت باشد، یا اینکه جزئیاتی به این خدمات اضافه شود، اما لیست موارد معمولا ثابتند. این موارد که در جرثقیل حمل خودرو قزوین نیز شاهد آن‌ها هستیم، عبارتند از:

خدمات خودروبر

تمامی مراکز جرثقیل حمل خودروی مجاز باید سرویس لازم جهت ارائه خدمات خودروبر را داشته باشند. به‌این معنی که باید به کفی خودروبر مجهز بوده و در هر ساعت شبانه‌روز که نیاز شد این خدمات را ارائه کنند. توجه داشته باشید که خدمات خودروبر تنها برای خودروهای خراب و تصادفی ارائه نمی‌شود و جرثقیل حمل خودرو می‌تواند این خدمات را به متقاضیان دیگر نیز ارائه کند. خودروبر در جرثقیل حمل خودرو قزوین می‌تواند اهمیت بیشتری نیز داشته باشد.

خدمات یدک‌کش

یدک‌کش‌ها همانطور که از نامشان مشخص است خدماتی متفاوت از خودروبر ارائه می‌کنند و معمولا درمورد خودروهای با سلامت بیشتر، مسافت‌های درون شهری و کوتاه و موارد ساده‌تر توصیه می‌شوند. خدمات یدک‌کش در قزوین نیز اهمیت زیادی دارد. چرا که آمار تصادف‌های درون شهری یا خرابی خودروها در آن بالا است و در این مواقع، یدک‌کش بسیار کمک کننده است. بنابراین یکی از خدمات ضروری جرثقیل حمل خودرو قزوین را می‌توان یدک‌کش دانست.

خدمات تعمیر خودرو در محل

جرثقیل حمل خودرو را بسیار خدمات جاده‌ای می‌دانند و آن را مناسب زمانی می‌شناسند که در جاده و سفر هستند و نیاز به تعمیرکار پیدا می‌کنند. البته که اصلی‌ترین خدمات جرثقیل حمل خودرو نیز شامل همین بخش می‌شود. اما به‌طور دقیق‌تر باید گفت، مراکز جرثقیل حمل خودرو معمولا تعمیرکار را با وسایل و تجهیزات کامل، به محل مورد نظر می‌فرستند تا به متقاضی کمک کند. یعنی فرقی ندارد که شما داخل شهر باشید یا خارج از شهر. هر زمان و هرجا که نیاز به تعمیرکار در محل داشتید می‌توانید از جرثقیل حمل خودرو کمک بگیرید.

برای مثال ممکن است دریکی از اتوبان‌های داخلی قزوین یا مسیرهای بین شهری نزدیک به قزوین، دچار مشکل شوید و خودروی‌تان متوقف شود. مثل یاتاقان زدن، در این مواقع جرثقیل حمل خودرو قزوین، در اسرع وقت و با کاملترین خدمات در خدمت شما است. تعمیرکاران با همراه داشتن وسایل و تجهیزات لازم اقدامات ضروری را انجام داده و خودروی‌تان را درصورت امکان تعمیر کرده، ‌درغیر این صورت به تعمیرگاه منتقل می‌کنند.

خدمات سوخت‌رسانی

ممکن است فکر کنید که خدمات سوخت‌رسانی جرثقیل حمل خودرو تنها برای مسیرهای بیرون شهری کاربرد دارد. قزوین اما یک شهر است و اطراف آن را شهرها، شهرک‌ها و روستاهای متعددی احاطه کرده‌اند. کرج، شهریار، اسلام‌شهر، لواسانات و …. همه در نزدیکی قزوینند و ممکن است شما در جاده‌های منتهی به این شهرها و شهرک‌ها نیاز به بنزین پیدا کنید. البته شلوغ بودن پمپ بنزین‌های داخل شهر، کمبود وقت و مشغله‌های کاری مختص قزوین می تواند شما را با تمام شدن سوخت مواجه کند. در این مواقع جرثقیل حمل خودرو قزوین کارگشای خوبی خواهد بود.

اجازه بدهید در این بخش به این مهم اشاره کنیم که، تا جای ممکن اجازه ندهید که باک بنزین شما خالی‌تر از یک سوم شود. این موضوع برای سلامت پمپ، فیلتر و سیستم سوخت‌رسانی خودروی شما اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند عمر فیلتر و پمپ سوخت شما را کاهش داده حتی به موتور آسیب بزند.

 باید گفت، خدمات ذکر شده، باید در لیست کارهای تمامی مراکز امدادخوروی مجاز و استاندارد دیده شوند. اما ممکن است کیفیت این خدمات متفاوت باشد. در ادامه درباره اینکه هریک از خدماتی که توسط جرثقیل حمل خودروها ارائه می‌شوند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند بیشتر صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌ها و استانداردهای خدمات جرثقیل حمل خودرو قزوین

اینکه ما خدمات تعمیرات یا حمل و نقل خودروی سواری خود را در چه مرکزی با چه استانداردی دریافت کنیم بسیار مهم است. درواقع ممکن است کیفیت این خدمات به‌طور کامل مشکل ما را  برطرف کند یا اینکه اشتباهات صورت گرفته در تعمیرگاه دردسرهای متعددی را برای‌مان همراه داشته باشد. این نکات در شهر مانند قزوین با تعدد تعمیرگاه‌ها و مراکز خدماتی مربوط به خودرو مهم‌تر نیز است. البته یک مرکز مورد اطمینان و مطمئن می‌تواند جرثقیل حمل خودرو قزوین باشد. در این میان باید یادآور شد که معیارهای مهم درمورد خدمات جرثقیل حمل خودروی باکیفیت عبارتند از:

  • استفاده از یدک‌کش‌ها و خودروبرهای استاندارد و سلامت. یعنی تجهیزاتی که مدرن، به‌روز و سالم باشند.
  • دراختیار داشتن تعمیرکارانی که به خودروهای مختلف از برندهای متنوع و با سیستم‌های فنی متفاوت آشنایی دارند.
  • استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و به‌روز برای تشخیص مشکل خودرو تعمیر آن.
  • استفاده از قطعات یدکی اصلی و آکبند. مهم است قطعات متفرقه، بی‌کیفیت و دست دوم استفاده نشود.
  • استفاده از تجهیزات استاندارد و به‌روز سوخت‌رسانی در مواقعی که نیاز به بنزین داریم.
  • ارائه خدمات شبانه‌روز و ۲۴ ساعته. این مورد شامل تمامی تعطیلات آخر هفته‌ها و تعطیلات مناسبتی می‌شود.
  • ارائه خدمات در سریع‌ترین زمان ممکن. لازم است که متقاضی تنها با یک تماس تلفنی به خدمات مدنظرش دسترسی پیدا کند. این موضوع درمورد جرثقیل حمل خودرو قزوین بسیار اهمیت دارد.
  • ارائه خدمات با نرخ‌های مصوب و با قیمت‌های منصفانه و مقرون به‌صرفه.

دقت کنید که تعمیرکار سیار جرثقیل حمل خودرو باید بتواند ضمن تشخیص دقیق مشکل خودرو، به‌سرعت آن را برطرف نماید. تعویض بعضی از قطعات مانند شمع و کوئیل را می‌توان در محل انجام داد. در مواقعی که تعمیر خودرو باید در تعمیرگاه انجام شود نیز خودرو با تجهیزات حمل خودرو به محل منتقل خواهد شد. ممکن است بعضی تعمیرات ابتدایی نیز در محل انجام شود و به مالک توصیه گردد که برای انجام تعمیرات تکمیلی به تعمیرگاه مراجعه کند. اینکه تعمیرکار تشخیص دقیقی برای هریک از این مشکلات و سطح آن‌ها داشته باشد به تخصص و تجربه او مربوط می‌شود.

سخن پایانی

درنهایت باید گفت، استفاده از خدمات جرثقیل حمل خودرو این روزها اجتناب‌ناپذیر است و هریک از ما ممکن است نیاز به استفاده از آن داشته باشیم. البته کمک گرفتن از جرثقیل حمل خودرو در قزوین می‌تواند مفیدتر و کاربردی‌تر نیز باشد. دریافت این خدمات مختص جاده و سفر نیست و می‌توان درون شهر بزرگی مانند قزوین نیز از آن‌ها برای تعمیر خودرو در محل کمک گرفت. با استفاده از خدمات تعمیر در محل جرثقیل حمل خودرو در قزوین، لازم نیست گرفتار ترافیک شهری شده و وقت خود را بی‌دلیل هدر دهیم.

فهرست
تماس سریع کلیک کنید